עמוד הבית רשלנות רפואית באבחון סרטן

רשלנות רפואית באבחון סרטן

  • עו"ד לענייני רשלנות רפואית זמין 24 שעות
  • שירות דיסקרטי ומקיף
  • עבודה מקסימלית לפיצוי הגבוה ביותר עבורך
רשלנות רפואית באבחון סרטן
1

אבחנה שגויה או אי אבחון מוקדם יכולים לקרות בכל סוג של סרטן, מסרטן השד ועד סרטן המעי הגס, סרטן הערמונית ועוד. קשה לקבוע בוודאות כמה מקרי מוות מתרחשים עקב אי אבחון בזמן.

אחד הסיכונים המיוחדים של סרטן הוא הסיכון שאם הוא לא נתפס בשלב מוקדם של התהליך, הוא יכול להתחיל להתפשט בגוף ולהתחיל לתקוף איברים או רקמות שקשה יותר לטפל בהם או שהם פגיעים יותר.

האבחון צריך להיות בזמן ומדויק כאחד. אם נפגעת בגלל רשלנות רפואית ב​​אבחון סרטן, עורכי הדין המתמחים ברשלנות רפואית עשויים לעזור לך להחזיר נזקים ולקבל פיצוי כספי.

לעתים קרובות, המפתח להשגת התוצאה הטובה ביותר הוא גילוי ואבחון מוקדם. טיפולים כגון כימותרפיה, הקרנות וניתוחים יכולים להימנע בחולי סרטן לו הסרטן היה נתפס מוקדם מספיק. בשנים האחרונות, קמפיין לחינוך הציבור לגבי סימני אזהרה ותסמינים מוקדמים של סרטן הצליח למדי.

למרבה הצער, טעויות של אנשי מקצוע בתחום הבריאות עדיין מהוות סיבה לכך שאנשים מתים מסרטן, על אף המודעות והעובדה שהם הולכים להיבדק, תוך מתן אמון ברופא המטפל.

כל אנשי מקצוע בתחום הבריאות צריכים להעריך חולים שיש להם גורמי סיכון ספציפיים לסוגים מסוימים של סרטן כולל סרטן השד וסרטן המעי הגס. רוב הרופאים הוכשרו לבצע אבחנה.

המשמעות היא שהם מפרטים לפי סדר הסכנה למטופל את התרשמויותיהם או האבחנות האפשריות שלהם לגבי הגורמים לתסמינים. מטופלים המציגים תסמינים מסוימים צריכים לקבל בדיקות אבחון כדי לשלול סרטן.

כאשר רופא לא מצליח לאבחן סרטן, נשאל אילו אבחנות היה לוקח בחשבון רופא מיומן למדי בנסיבות זהות או דומות בעת פירוט הסיבות הפוטנציאליות לתסמינים.

כאשר רופא לא שקל את האבחנה האמיתית או רשם אותה אך לא הצליח לשלול אותה, ורופא בקיא למדי עם אותו ידע והכשרה לא היה עושה את אותו הדבר, ניתן לתבוע את הרופא שטעה בגין רשלנות רפואית.

באילו מקרים תיחשב רשלנות רפואית באבחון סרטן?

אי אבחון מחלה הוא סוג נפוץ של רשלנות רפואית. אי אבחון סרטן עלול להזיק במיוחד, מכיוון שחלק מהסרטנים ניתנים לטיפול בתחילה אך אינם ניתנים לטיפול אם הם מתקדמים. רופאים מסתמכים במידה מסוימת על דיווח של מטופל על הסימפטומים שלו כדי לאבחן אותם.

רוב הרופאים אמורים להעריך את הסימפטומים של המטופל, הרופא עורך רשימה של אבחנות אפשריות שיסבירו את התסמינים, ומדרג אותם מההסבר הסביר ביותר להסבר הפחות סביר. כישלון באבחון סרטן יכול להתרחש כאשר רופא אינו מצליח לאתר סרטן, או שהוא יכול להתרחש כאשר רופא אינו מצליח לבדוק כראוי האם סרטן הוא האבחנה הנכונה.

לדוגמה, ישנם בדיקות סקר מוקדמות שרופאים משתמשים בהן לסוגים מסוימים של סרטן. אם הלכת לרופא כי חשת גוש בשד, חיוני שיבדוק את גוש בעצמו כדי לקבוע אם הוא סרטני באופיו, חיוני שהוא ישלח לבדיקות כדי לשלול שמדובר בגוש סרטני.

הדבר נכון לגבי סרטן הערמונית, אם גבר מתלונן על הטלת שתן דחוף וכאב בזמן הטלת שתן, רופא סביר אמור לבדוק אותו, להפנות לכל הבדיקות הרלוונטיות, כאשר בדיקות הסקר הנכונות אינן מבוצעות כראוי, יתכן והמטופל לא יקבל טיפול מתאים, וכתוצאה מכך חוסר אבחון או אפילו אבחנה שגויה.

במקרים מסוימים, הרופאים אינם מבצעים בדיקות, כגון ממוגרפיה או ביופסיות, מכיוון שהן יקרות לקופה. האיחור באבחון או אבחון שגוי יכול להפחית את הסיכוי שהחולה יחלים, וזה יכול להגדיל את הסיכוי שהסרטן יתפשט או ידרוש טיפול אגרסיבי יותר, ניתוח כריתת איבר, טיפול כימותרפי אגרסיבי מזיק, כאב וסבל, חוסר תפקוד, נכות, פגיעה באיכות החיים ואף מוות בטרם עת.

עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית שראה הרבה מקרים של אבחון שגוי או אי אבחון בזמן, יכול לעזור במצב זה להוכיח שהגורם המטפל התרשל והוא אחראי לפצות את המטופל. במקרים מסוימים רופאים מזמינים בדיקות מתאימות, אך ישנה רשלנות של פתולוג או רדיולוג שפירש את הבדיקה לא נכון, לא זיהה ממצא המופיע בצילום.

לדוגמה, רדיולוג יכול לקרוא לא נכון תמונה של גידול, כך שלא יזהה סרטן. לחלופין, לדוגמא אחרת, פתולוג עשוי לטפל בתוצאת מעבדה בצורה שגויה, כך שסרטן לא יתגלה. במקרים אלו, ניתן גם להגיש תביעת רשלנות רפואית. אבחון שגוי או טיפול לא הולם בסרטן הוא גם רשלנות. אם רופא ניסה טיפול חדש כאשר טיפול קונבנציונלי יותר היה גורם למטופל להשתפר. במקרים אלו, הסרטן של החולה עלול להחמיר עד לנקודה שבה אין טיפולים יעילים.

מה עושים במקרה וחוויתם רשלנות רפואית באי אבחון סרטן?

זה יכול להיות קשה להוכיח שכשל רופא לרשום או לשלול אבחנה מסוימת הוא הגורם להתפשטות הסרטן, או שלמטופל יש פרוגנוזה גרועה יותר בגלל עיכוב באבחון. במשפט, מומחים רפואיים עשויים להעיד כי מיקרו גרורות יכולות להתרחש כבר 10 שנים לפני אבחון הגידול הראשון וכי תאים סרטניים כבר עברו דרך הדם, והתמקמו במקום אחר, בזמן שהחולה נכנס לרופא.

אם תגיש תביעה בגין רשלנות רפואית בגין הנזקים שנגרמו לך כתוצאה מאי אבחון סרטן או בגין מוות של אדם עקב אי אבחון בזמן, תצטרך לקבוע כי התקיימו יחסי רופא-מטופל, הרופא לא פעל בהתאם לסטנדרט ולחובת הזהירות המקובלת והסטנדרטית שחלה על רופא סביר, ואי אבחון גרם להחמרת הסרטן או למוות. כל יסוד חייב להתבסס על ידי קיום של הראיות.

המשמעות היא שעורך הדין יצטרך לספק הוכחה לכך שכל רכיב סביר יותר שהוא נכון, עורכי דין לענייני רשלנות רפואית נעזרים במיטב המומחים כדי לבסס חוות דעת שיתמכו בטענות הללו, כדי להוכיח כל רכיב ורכיב נדרש בחוק.

איך לבחור עו"ד רשלנות רפואית?

בחרו עורך דין שמעסיק מומחה אמין בנושאי סיבתיות וסטנדרט הטיפול המקובל. המומחה יעיד שהרופא שלך לא פעל בהתאם לסטנדרט הטיפול המקובל, או שהוא עשוי להעיד שאי אבחון הסרטן שלך היה הגורם לנזק שלך. תביעות אי אבחון במקרי סרטן עלולים להיות תיקים מורכבים וסבוכים, מכיוון שבמקרים מסוימים קשה להראות בוודאות מספקת שהתוצאה הייתה שונה אילו הרופא אבחן סרטן כשהמטופל הציג לראשונה תסמינים.

אם נפגעת או אדם אהוב נפטר עקב אי אבחון סרטן, ייתכן שעורך דין יוכל לעזור לך לגבות נזקים מהגורמים הרפואיים האחראים בתביעות המבוססות על כישלון באבחון סרטן.

לקוחותינו ממליצים