עמוד הבית בלוג רשלנות רפואית בניתוח אף
רשלנות רפואית בניתוח אף

רשלנות רפואית בניתוח אף

שתף
הליך ניתוח אף הוא סוג של ניתוח פלסטי לשינוי הצורה או הגודל של האף של אדם. המכונה בדרך כלל "ניתוח אף", ההליך משנה את האופן שבו האף נראה ומתפקד. אחת הסיבות הנפוצות יותר לניתוח אף היא שינוי המראה למטרות קוסמטיות. במקרים מסוימים אנשים עוברים הליך ניתוח אף כדי לשפר את הנשימה שלהם. עבור אנשים רבים היתרונות הם גם פונקציונליים וגם קוסמטיים. הליך ניתוח אף שמתבצע בצורה לא נכונה עלול להזיק לאדם פיזית, נפשית או רגשית. רשלנות בניתוח אף היא כאשר המנתח אינו מבצע על פי סטנדרט הטיפול המקובל לאיש מקצוע רפואי באותה התמחות. כתוצאה מרשלנותו של המנתח, המטופל נפגע. ניתוח אף גרוע, עשוי לכלול רשלנות בניתוח אף, אולם חוסר שביעות רצון מהתוצאות של ניתוח אף אינו אומר שהייתה רשלנות. כדי שתהיה רשלנות, איש מקצוע רפואי חייב לא לפעול כפי שמנתח כשיר באופן סביר היה פועל בנסיבות זהות או דומות באופן מהותי. מנתח מוכשר באופן סביר הוא אחד עם אותה הכשרה או אישורים, או אחד באותה התמחות. במקרה של רשלנות בניתוח אף, השאלה היא כיצד היה פועל מנתח פלסטי או קוסמטי סביר.

איך ניתוח אף עובד

אף על פי שניתוח אף הוא ההליך הנפוץ ביותר בניתוח פלסטי בפנים, עם יותר מ-200,000 הליכים שנערכים מדי שנה בארצות הברית, זהו גם אחד הניתוחים הקוסמטיים הקשים יותר לביצוע. הסיבה לכך היא שלאף האנושי יש למעשה שפע של חלקים מורכבים שכולם צריכים לעבוד בהרמוניה יחד. האף מכיל שתי עצמות אף זוגות, יחד עם שני זוגות שונים של סחוסים, כל אחד עם שלושה חלקים, וכל אחד במישור אחר. המחיצה באמצע האף מכילה גם סחוס ועצם. על ידי הסרת חלקים מהאף, אתה מסתכן בהחלשת תמיכת השלד שעלולה לגרום לאף לקרוס, כמו גם לקשיי נשימה. בעוד שמנתח מיומן יכול לעצב מחדש את האף מבלי לגרום נזק, טכניקות ניתוחיות לא מתאימות עלולות להוביל לשורה של בעיות עבור המטופלים.

האם ניתוח אף מסוכן?

כמו ברוב הניתוחים, ניתוח אף עלול להיות מסוכן. חלק מהסיכונים הקשורים בהליך ניתוח אף כוללים:
 • מְדַמֵם
 • תגובה להרדמה
 • הַדבָּקָה
 • קשיי נשימה
 • הִצטַלְקוּת
 • חוסר תחושה סביב האף
 • כאב שנמשך זמן רב לאחר הניתוח
 • ניקוב מחיצה (חור במחיצה)
 • בנוסף לסיכון לבריאותך, תוצאות ההליך עלולות גם לא לעמוד בציפיות שלך.

יסודות בתביעת רשלנות הכרוכה בניתוח אף

תובע בתיק רשלנות ניתוח אף צריך להוכיח את המרכיבים הבאים כדי לגבור בבית המשפט:
 • המנתח והתובע קיימו יחסי רופא-מטופל ועל כן המנתח חב לתובעת חובת ביצוע על פי סטנדרט הזהירות המקובל.
 • המנתח הפר את החובה שהם חבים למטופל חובה למלא כפי שימלא מנתח מוסמך באותן נסיבות.
 • הפרת המנתח את חובתם גרמה לפציעותיו של התובע.
 • אי עמידתו של המנתח בסטנדרט הטיפול גרם לתובע נזק פיזי, פסיכולוגי/רגשי או כלכלי.
תובע שיוכל להוכיח את כל המרכיבים יוכל להשיב נזקים כלכליים ולא כלכליים כדי לפצותו על נזקיו.

מתי לחשוד למקרה של רשלנות רפואית ניתוח האף

לא כל ניתוח פלסטי יעבור לפי התוכנית, וניתוחי אף אינם יוצאי דופן. זה שאתה לא מרוצה מהמראה שלך לא אומר בהכרח שיש לך עילה להגיש תביעה. אם הניתוח שלך הותיר אותך עם בעיה קוסמטית חמורה שגורמת לך לנזק נפשי משמעותי, אז במקרים מסוימים ניתן להגיש תביעה. אך ברוב המקרים, תצטרך להוכיח שהרופא שביצע את הניתוח הפר את חובת הזהירות שלו כלפיך, והתרשל במזיד בביצוע ניתוח האף שלך. על מנת לקבוע האם הייתה רשלנות במהלך ניתוח אף, תזדקק לעורך דין רשלנות רפואית מנוסה שיעיין בתיעוד הרפואי שלך וישוחח איתך על מה שקרה. לאחר מכן, אם הוא או היא סבורים שהתרחשה רשלנות, עורך דין זה יתייעץ עם מומחים באותה התמחות כמו הרופא כדי לוודא אם הרופא חרג מסטנדרט הטיפול בטיפול. העורכי דין שלנו מנוסים בטיפול בתיקי רשלנות רפואית ניתוח אף. אם אתה סבור שנפצעת במהלך ניתוח ניתוח אף או לאחריו, או שהיה עיכוב בטיפול שלך, עורכי הדין שלנו נמצאים כאן כדי לקבל את הטלפון שלך ולענות על שאלותיך בטלפון. אתה יכול גם להגיע אלינו על ידי מילוי הטופס המקוון שלנו כאן.

סוגי רשלנות רפואית בניתוח אף?

הפציעות הבאות קשורות בדרך כלל להליכי ניתוח אף פגומים ומהוות בסיס לתביעות רשלנות רפואית. סיבוכים אלה דורשים לעתים קרובות טיפול רפואי נוסף או נהלים נוספים:
 • תגובה להרדמה שניתן היה למנוע על ידי המנתח דיווח מעמיק יותר על ההיסטוריה הרפואית של המטופל. לדוגמה, למטופל הייתה אלרגיה להרדמה בה השתמש הרופא שהרופא היה צריך לדעת עליה.
 • נזק לעצבים
 • ניקוב מחיצה
 • הידבקויות
 • קריסת שסתום האף
 • היצרות באף
 • עיוות רוקר
 • עזוב את העיוות
 • דימום מוגזם
 • קשיי נשימה דרך האף
ניתוח קוסמטי שאינו מביא למראה שציפיתם אינו נחשב בדרך כלל לרשלנות רפואית. במקרים מסוימים, בעיה קוסמטית חמורה הנובעת מניתוח אף יכולה להוות עילה לתביעה אם היא גורמת לנזק נפשי משמעותי.

האם אוכל לתבוע את המנתח הפלסטי שלי על ניתוח אף רע?

הנתבע הנפוץ ביותר בתביעה בגין ניתוח אף רע הוא המנתח שביצע את הניתוח. גם אחיות, רופאים מרדימים או אנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות עשויים להיתבע אם פעלו ברשלנות בטיפול בחולה. אם המנתח הוא עובד של בית החולים או המרכז הכירורגי שבו נעשה ההליך, בית החולים עשוי להיות גם נתבע. עם זאת, ברוב המקרים הרופאים הם קבלנים עצמאיים שאינם מועסקים בבתי החולים בהם הם מבצעים ניתוח. יש להם הרשאות כירורגיות המאפשרות להם להשתמש במתקן, אך אינם מועסקים על ידי בית החולים. לכן בית החולים בדרך כלל אינו אחראי לרשלנות של הרופאים העובדים בו כקבלנים עצמאיים.

רשלנות רפואית בניתוחי טורבינת אף

למרות מחקרים שהראו שרוב החולים משפרים באופן משמעותי את הגודש באף שלהם עם ניהול כירורגי של טורבינות האף, לא כולם משיגים תוצאות מקובלות. לעיתים רחוקות, חולים מדווחים על החמרה משמעותית בתסמינים המובילים לסיכון משפטי. ישנם סיכונים טבועים בליטיגציה עבור מנתחים בעת ביצוע ניתוח טורבינת אף. רוב התביעות נגד מנתחים, נפתרות לטובת המנתח. הבנת סוגי התביעות והטיעונים המשפטיים המושמעים על ידי מטופלים יכולה לעזור להעריך את הסיכונים של התדיינות משפטית מוצעת. תיעוד אינדיקציות ברורות לניתוח והסכמה מדעת בכתב עשוי להפחית את ההתדיינות נגד מנתחים. לכן חשוב לבחור עו"ד רשלנות רפואית בעל ניסיון רב.

האם עלי לדבר עם עורך דין על רשלנות רפואית בניתוח אף?

כל הליך ניתוח אף טומן בחובו מידה מסוימת של סיכון. סיכונים מסוימים ידועים מראש ולמטופלים יש הזדמנות לבדוק סיכונים אלה ולתת הסכמתם מדעת להמשיך בניתוח. עם זאת, חלק מהמטופלים נפגעים בגלל רשלנות המנתח שלהם ואי ביצוע בהתאם לסטנדרט הטיפול במומחיותם הרפואית. אם אתה קורבן של ניתוח אף לא תקין, עורך דין רשלנות בניתוח אף יכול לבחון את המקרה שלך ולייעץ לך על דרך הפעולה הטובה ביותר. הם יכולים לעזור לך לאסוף ראיות ולנהל משא ומתן עם המנתח ועורך הדין שלו. אם נגרם לך נזק מהליך ניתוח אף, עליך להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואית מנוסה לסיוע במקרה שלך.